Pabriks: Kanādas militārais atbalsts būtiski stiprinās Latvijas un Eiropas drošību

23.02.2022
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Vakar, 22. februārī Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (Justin Trudeau)  paziņojis par Kanādas lēmumu nosūtīt uz Latviju vēl 100 Kanādas bruņoto spēku karavīrus, operācijā “Reassurance” kopumā papildus iesaistot līdz 460 karavīru, kā arī nosūtot fregati un jūras patruļlidmašīnu NATO austrumu flanga stiprināšanai. 

“Pateicamies Kanādai par šo solidaritātes soli, pieņemot lēmumu uz Latviju un Eiropu nosūtīt papildu karavīrus, fregati un jūras patruļlidmašīnu, iesaistot gan sauszemes spēku, gan jūras spēku un gaisa spēku spējas mūsu reģiona drošības stiprināšanā. Šajā izaicinošajā ģeopolitiskā situācijā Kanādas papildu militārais atbalsts sekmēs gan Latvijas aizsardzības spējas, gan Eiropas Savienības un NATO ārējo robežu drošību,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 

Uz Latviju Kanāda nosūtīs artilērijas vienību ar 100 karavīriem, kas pievienosies 540 citiem Kanādas karavīriem, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā. 

Tāpat Kanāda uz Austrumeiropu nosūtīs fregati “HMCS Halifax” un patruļas lidmašīnu “CP-140 Aurora”, lai veicinātu drošību reģionā. 

Jau ziņots, ka Latvijā ir izvietota viena no četrām NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālajām kaujas grupām, ko vada Kanāda. Tā apvieno vairāk nekā 1500 karavīru no 10 valstīm – Kanādas, Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Melnkalnes, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Slovākijas. Ikdienā karavīri kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalās mācībās, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir demonstrēt NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv