Pabriks piedalīsies Bukarestes devītnieka valstu aizsardzības ministru sanāksmē Varšavā

Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 4. līdz 5. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Bukarestes devītnieka dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Varšavā, Polijā, lai, gatavojoties 2019. gada NATO samitam Londonā, apspriestu reģionālās drošības jautājumus un sadarbību aizsardzības jomā. 

Sanāksmes laikā aizsardzības ministri pārrunās NATO Gatavības iniciatīvas ieviešanu, kuras mērķis ir paaugstināt NATO spēku gatavību un  reaģēšanas ātrumu, kā arī sadarbību kiberdrošības stiprināšanā un noturības pret hibrīdapdraudējumu paaugstināšanā.  

Tāpat aizsardzības ministri sanāksmē diskutēs par Globālās ES ārpolitikas un drošības politikas stratēģijas īstenošanu, kuras mērķis ir nodrošināt aizsardzības iniciatīvu saskaņotību un veiksmīgu sadarbību starp ES un NATO, ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) projektu īstenošanu un militārās mobilitātes jautājumiem. 

Vizītes laikā aizsardzības ministrs A. Pabriks arī piedalīsies Džordža Maršala fonda konferences paneļdiskusijā, kas būs veltīta samita dalībvalstu aktuālajiem drošības jautājumiem, gatavojoties NATO 70. gadadienas samitam Londonā. 

Tāpat A. Pabriks Varšavā tiksies ar Polijas aizsardzības ministru Mariušu Blaščaku (Mariusz Błaszczak), lai pārrunātu Latvijas un Polijas sadarbību aizsardzības jomā, ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus, kā arī sadarbību Jaunsardzes kustības attīstībā un valsts aizsardzības mācības ieviešanā. 

Bukarestes devītnieks ir platforma drošības jautājumu apspriešanai, kurā pārstāvētas Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija, Rumānija un Bulgārija.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv