Pabriks piedalīsies ES aizsardzības ministru attālinātajā sanāksmē

19.11.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 20. novembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru attālinātajā sanāksmē, lai pārrunātu aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus.

Augstais pārstāvis ārlietās, drošības un aizsardzības politikā, Eiropas Komisijas viceprezidents Žuzeps Borels Fontejes (Josep Borrell Fontelles) aizsardzības ministrus informēs par ES, NATO un ANO sadarbību starptautiskajā misijā Mali un starptautiskajā operācijā “Irini” Vidusjūras reģionā. 

Tāpat sanāksmē paredzēts apspriest ES stratēģiskā līmeņa dokumenta “Stratēģiskais kompass drošībai un aizsardzībai” sagatavošanu, kā arī ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) stratēģiskā pārskata rezultātus un iniciatīvas ietvaros sāktos projektus, kuriem ir būtiska nozīme dalībvalstu militāro spēju stiprināšanā.

Noslēdzoties ministru sanāksmei, tiek plānota Ž. Borela tiešsaistes preses konference, kas, reģistrējoties līdz 20. novembra plkst.14 pēc Latvijas laika, būs skatāma ES Padomes mājaslapā: https://bit.ly/330nwEn.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv