Pabriks piedalīsies ES aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Zagrebā

03.03.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 4. līdz 5. martam aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, lai pārrunātu aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus.

Dalībvalstu aizsardzības ministri diskutēs par šobrīd aktuālo militāro operāciju prioritātēm, kā arī par pašreizējiem drošības izaicinājumiem un operacionālo iesaisti starptautiskās stabilitātes veicināšanā.

Tāpat ministri pārrunās dalībvalstu kopīgā plānošanas dokumenta “Stratēģiskais kompass drošībai un aizsardzībai” veidošanu, kā arī Eiropas Savienības Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) ietvaros sāktos projektus, kuriem ir būtiska nozīme Eiropas Savienības dalībvalstu militāro spēju stiprināšanā.

Aizsardzības ministru sanāksmē piedalīsies tādas augsta līmeņa amatpersonas kā NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) un Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra vietnieks miera uzturēšanas operācijas jautājumos Žans Pjērs Lakruā (Jean-Pierre Lacroix).

Vizītes laikā A. Pabrikam plānota arī tikšanās ar Latvijas Goda konsulu Horvātijā Davoru Šarinu (Daron Šarin), lai pārrunātu abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Eiropas Savienības aizsardzības ministru tikšanās notiek četras reizes gadā - divas formālā un divas neformālā līmenī. Neformālās sanāksmes rīko Eiropas Savienības Padomē prezidējošā valsts.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv