Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru ārkārtas sanāksmē

14.04.2020
Starptautiskā sadarbība
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 15. aprīlī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru ārkārtas sanāksmē, kurā ministri drošas videokonferences formātā apspriedīs NATO rīcību, reaģējot uz Covid-19 izraisīto pandēmiju. 

NATO jau šobrīd koordinē loģistikas, transporta un medicīniskās palīdzības sniegšanu sabiedrotajiem cīņā ar Covid-19, vienlaikus turpinot nodrošināt atturēšanu, aizsardzību un iedzīvotāju drošību. 

NATO stratēģiskā smagā gaisa transporta grupa operatīvi nodrošina kritisko preču piegādi no dažādām pasaules valstīm. Līdz šim piegādāts simtiem tonnu sabiedroto ziedotā  medicīniskā aprīkojuma. NATO sabiedrotie dalās pieredzē koronavīrusa pandēmijas mazināšanā un nodrošina citu dalībvalstu pacientu ārstēšanu savās slimnīcās, demonstrējot savstarpēju solidaritāti.

Svarīga loma cīņā ar Covid-19 ir NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem, kuri palīdz civilajai sabiedrībai, tostarp, ar loģistiku un plānošanu, nodrošinot izvēršamās teltis, pacientu transportēšanu, sabiedrisko vietu dezinficēšanu un sniedzot atbalstu robežsardzei. 

Ārkārtas sanāksmē aizsardzības ministri vienosies par to, kādā veidā NATO vēl var sniegt atbalstu cīņā ar Covid-19. 

Tāpat ministri pārrunās turpmāko rīcību, lai vērstos pret dezinformāciju, kas saistīta ar koronavīrusa izplatību, kā arī apspriedīs NATO īstenoto operāciju un misiju norisi pandēmijas laikā. 

NATO aizsardzības ministru ārkārtas sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

Sanāksmē piedalīsies arī ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess (Josep Borrell Fontelles), kā arī NATO partnervalstu Somijas un Zviedrijas aizsardzības ministri.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv