Pabriks reģionālā vizītē apmeklēs Valmieru

24.05.2021
Aizsardzības politika
Latvijā
Dienesta gaita
Infrastruktūra
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 25. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālā vizītē apmeklēs Valmieru, lai atklātu atjaunoto infrastruktūru Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijā un piedalītos Valmiermuižas alus darītavas sveiciena pasniegšanā Zemessardzes 30. gadadienā.

Plkst. 14 aizsardzības ministrs A. Pabriks kopā ar Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Egilu Leščinski un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu apmeklēs Valmiermuižas alus darītavu, lai pieņemtu tās sveicienu Zemessardzes 30 gadu jubilejā – īpaši šim notikumam pagatavotu gaišo alu ar nosaukumu “Savas zemes sargs”.

Savukārt plkst.15 A. Pabriks apmeklēs Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljonu Valmierā, Cēsu ielā 54, kur tiks svinīgi atklāta atjaunotā infrastruktūra. Paredzēts, ka labiekārtotās telpas kopā ar Zemessardzes vienībām izmantos arī Kapelānu dienests un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra. Tāpat Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vadība informēs aizsardzības ministru par brigādes jaunizveidotās Artilērijas baterijas un inženieru spēju attīstību.

Jau ziņots, pērn tika atklāta profesionālā dienesta apakšvienību izveides uzsākšana Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē. Artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar M109A pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem izvietota Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, lai nodrošinātu artilērijas atbalstu manevra vienību operācijām un stiprinātu uguns atbalsta spēju. Savukārt kaujas atbalsta rota ar prettanku spēju un pretgaisa aizsardzības spēju vairāk nekā 150 karavīru sastāvā izvietota Gulbenes novada Stāmerienā.

Savukārt, aizvadītajā nedēļā, 13. maijā Valkā, Rūjienas ielā 3b  notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona rotas atbalsta punkta svinīgā atklāšanas ceremonija. Jaunais bataljona rotas atbalsta punkts nostiprinās Zemessardzes klātbūtni pilsētā, atvieglos iespēju tuvējo novadu iedzīvotājiem pievienoties Zemessardzei un ļaus efektīvāk pildīt bataljona administratīvās funkcijas.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā “Stājies Zemessardzē”.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas vēlas atspoguļot aizsardzības ministra reģionālo vizīti, aicināti rakstīt uz e-pastu prese@mod.gov.lv.

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ierodoties uz militāriem objektiem, nepieciešams ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā notikuma nodrošināšanas vajadzībām.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv