Pabriks sarunā ASV kongresmeņiem Beikonu un Gajego uzsver Krievijas noteikto prasību ietekmi uz Baltijas valstu aizsardzību

07.01.2022
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 7. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks sazinājās ar ASV kongresmeņiem, Pārstāvju palātas Baltijas atbalsta grupas (House Baltic Caucus) līdzpriekšsēdētājiem – republikāni Donu Beikonu (Don Bacon) un demokrātu Rubensu Gajego (Ruben Gallego), lai pārrunātu aktuālos drošības jautājumus Ukrainas kontekstā un Krievijas izvirzīto ultimātu NATO.

Sarunu laikā aizsardzības ministrs pauda vērtējumu par pašreizējo drošības situāciju reģionā no Latvijas skatupunkta un uzsvēra sabiedroto klātbūtnes un atbalsta nozīmīgumu. Tāpat tika apspriests Latvijas paveiktais aizsardzības stiprināšanā un sniegtais atbalsts Ukrainai.

“Šo sarunu galvenais mērķis bija nodrošināt to, lai Latvijas pozīcija tiek sadzirdēta un ņemta vērā ASV augstākajā līmenī. ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, turklāt drošības politikas joma ir Latvijas-ASV divpusējās sadarbības pamats,” norādīja A. Pabriks.

Jāatzīmē, ka abi kongresmeņi ir aktīvi Baltijas valstu drošības aizstāvji un atbalstītāji, kuri, cita starpā, stingri lobēja finanšu līdzekļu atvēlēšanu Baltijas valstīm ASV aizsardzības budžetā 2022. gadam. Sarunu laikā abi kongresmeņi apliecināja nepieciešamību pēc vienotas un stingras sabiedroto rīcības Krievijas radītā militārā saspīlējuma mazināšanā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Gunta Krevica
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Gunta.Krevica@mod.gov.lv