Pabriks simboliskā dāvanā no Kanādas aizsardzības ministra saņem demilitarizētu šauteni “Lee Enfield”

27.06.2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 27. jūnijā, Briselē notika aizsardzības ministra Arta Pabrika tikšanās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžanu (Harjit Singh Sajjan), kuras laikā H. Sadžans A. Pabrikam pasniedza demilitarizētu šauteni “Lee Enfield”, kas simbolizē Kanādas dāvinājumu Latvijai – 120 šāda veida šautenes Nacionālo bruņoto spēku goda sardzes vajadzībām.

“Šautenes “Lee Enfield” ir īpaša dāvana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas armijas simtgadē, jo šī veida ieroči bija mūsu karavīru bruņojumā jau 1919. gadā, kad Latvijas armija tika izveidota. Turklāt šis žests apliecina Latvijas un Kanādas ciešo sadarbību aizsardzības jomā, kuras attīstība ir būtiska reģionālās drošības stiprināšanā,” uzsver A. Pabriks.  

Abu valstu amatpersonas tikās 26. un 27. jūnijā Briselē notiekošās NATO Ziemeļatlantijas padomes ministru sanāksmes ietvaros, un tikšanās laikā pārrunāja reģionālās un starptautiskās drošības jautājumus, Latvijas un Kanādas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī turpmākos darbus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spēju pilnveidošanā un integrēšanā Latvijas aizsardzībā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv