Pabriks tiksies ar Kanādas ārlietu ministru

02.03.2020
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 3. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Kanādas ārlietu ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne), lai apspriestu reģionālās drošības aktualitātes, kā arī abu valstu turpmāko divpusējo sadarbību.  

Vizītes laikā F.F. Šampaņs arī apmeklēs Ādažu bāzi, lai tiktos ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību un Kanādas kontingenta karavīriem, kā arī iepazītos ar Ādažu bāzes infrastruktūras attīstību. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv