Pabriks tiksies ar Polijas Nacionālā drošības biroja vadītāju

26.02.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 27. februārī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Polijas Nacionālā drošības biroja vadītāju Pāvelu Solohu (Pawel Soloch), lai pārrunātu abu valstu sadarbību aizsardzības jomā, tostarp ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītus jautājumus.

Polijas Nacionālais drošības birojs sniedz atbalstu Polijas prezidentam valsts drošības un aizsardzības uzdevumu izpildē. P. Solohs šī amata pienākumus pilda kopš 2015. gada augusta.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Tāpat Polijas Gaisa spēki rotācijas kārtībā piedalās NATO patrulēšanas misijā gaisa telpā virs Baltijas, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv