Pabriks vizītē tiksies ar Zviedrijas aizsardzības ministru

11.08.2019
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 13. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies komandējumā uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, lai tiktos ar Zviedrijas aizsardzības ministru Pēteru Hultkvistu (Peter Hultqvist).

Aizsardzības ministri apspriedīs reģionālās drošības jautājumus, tostarp sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas formātā. Tāpat amatpersonas runās par aktualitātēm abu valstu aizsardzības jomā, savstarpējo sadarbību, kā arī sadarbību NATO un Eiropas Savienības ietvaros.

Latvija un Zviedrija piedalās dažādās divpusējās un daudzpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai.

Aizsardzības ministrija, stiprinot Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas un attīstot prettanku spēju, 2018.gadā noslēdza vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru “Försvarets Materielverk” par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”.

Tāpat abu valstu karavīri kopīgi piedalās militārajās mācībās, sekmējot bruņoto spēku savietojamību. 2016. gadā Zviedrijas karavīri piedalījās mācībās “Detonators”, kuru laikā tika veikta bijušās munīcijas noliktavas teritorijas Cekulē attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem, kā arī mācībās “Ramstein Alloy” ar divām kaujas lidmašīnām “Gripen”. Šī gada jūnijā Zviedrijas karavīri kopā ar Latvijas un vēl septiņu sabiedroto valstu karavīriem piedalījās Lielbritānijas vadīto Apvienoto reaģēšanas spēku militārajās mācībās “Baltic Protector 2019”.
 
Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv