Parlamentārā sekretāre Liepājā apmeklēs Jūras spēkus

20.05.2021
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 21. maijā, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece dosies reģionālajā vizītē uz Liepāju, lai pārrunātu Jūras spēku attīstības jautājumus. 

Parlamentārā sekretāre apmeklēs Jūras spēku štābu, kur tiksies ar Jūras spēku komandieri jūras kapteini Kasparu Zelču un štāba priekšnieku komandkapteini Gvido Ļaudupu, lai apspriestu aktuālos spēju attīstības projektus. 

Tāpat B. Bļodniece apmeklēs Jūras novērošanas un sakaru dienestu un Jūras operāciju centru, lai pārrunātu vienību veicamo uzdevumu izpildi. 

Parlamentārā sekretāre arī apskatīs mīnu kuģi M-04 “Imanta” un iepazīsies ar Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras ūdenslīdēju komandas ekipējumu.

Jūras spēkus veido Jūras spēku štābs, Mīnu kuģu eskadra, Patruļkuģu eskadra, Krasta apsardzes dienests, Jūras novērošanas un sakaru dienests un Baltijas valstu pretmīnu aprīkojuma darbnīca. 

Jūras spēki nodrošina teritoriālās jūras un iekšējo ūdeņu (izņemot upju un ezeru), kā arī ekskluzīvās ekonomiskās zonas novērošanu un aizsardzību. Jūras spēki arī veic krasta apsardzi, koordinē un veic cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, likvidē jūrā notikušu avāriju sekas, kā arī piedalās ekoloģiskajā uzraudzībā.

Būtisks Jūras spēku uzdevums ir arī meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus. Lai uzlabotu mīnu meklēšanas spējas, katru gadu noteikts skaits kuģu piedalās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas mācībās un operācijās Baltijas jūrā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv