Reģistrēts valsts uzņēmums SIA “Valsts aizsardzības korporācija”

29.11.2023
Latvijā
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Lai ilgtermiņā attīstītu militāro industriju Latvijā, reģistrēts valsts uzņēmums SIA “Valsts aizsardzības korporācija”, kura pagaidu valdes locekļa amatā iecelta Ingrīda Ķirse.

I. Ķirse ir bijusi ilggadēja valdes locekle un Latvijas filiāļu vadītāja apdrošināšanas grupas ERGO uzņēmumos Baltijā. Līdz jaunā amata pienākumu pildīšanai I. Ķirse ir vadījusi Rīgas Starptautiskās skolas padomi kā padomes priekšsēdētāja, kā arī ieņēmusi SIA “LDZ CARGO” padomes priekšsēdētājas amatu.

I. Ķirse ir ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē, kā arī maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA”.

Plānots, ka I. Ķirse “Valsts aizsardzības korporācijas” pagaidu valdes locekļa pienākumus pildīs līdz brīdim, kad tiks iecelts patstāvīgs vadītājs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets atbalstīja “Valsts aizsardzības korporācijas” dibināšanu, kura visas uzņēmuma kapitāldaļas pārvaldīs Aizsardzības ministrija.

“Valsts aizsardzības korporācija” strādās kā holdinga kompānija un būs daļa no Latvijas militārās industrijas ekosistēmas. Tās pamatkapitāls sākotnēji būs 500 000 eiro.

Uzņēmuma uzdevums būs veikt ieguldījumu pārvaldīšanu valsts aizsardzības industrijā un koordinēt ar ražošanu saistītos procesus. “Valsts aizsardzības korporācija” arī īstenos un stimulēs Eiropas Savienības finansējuma instrumentu un fondu līdzekļu apguvi, veidojot nacionālu un pārrobežu sadarbību, tajā skaitā, ieguldot kapitālu jau esošajos Latvijas militārās ražošanas uzņēmumos, kuriem būtu nepieciešamas šādas investīcijas, lai celtu to ražošanas kapacitāti. 

Vienlaikus tā pastarpināti nodrošinās aizsardzības resoram kritiski nepieciešamo militāro preču vai to sastāvdaļu un tehnoloģiju ražošanu un integrāciju. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv