Rīgā apmāca NATO vecākos un augstākos virsniekus operāciju plānošanā

06.09.2021
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Militārās mācības
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka līdz 17. septembrim Rīgā norisināsies NATO operāciju plānošanas mācības „Steadfast Pyramid 2021” un „Steadfast Pinnacle 2021”, kurās piedalīsies vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas un Zviedrijas.

Mācību „Steadfast Pyramid” un „Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot vecākā un augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Mācību laikā tiks izspēlēts šā brīža drošības situācijai pietuvināts vingrinājuma scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas kontekstā ar hibrīdkara riskiem.

“Steadfast Pyramid 2021”, kas ilgs līdz 10. septembrim, ir pirmā daļa no Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotā vingrinājuma. Tajā piedalās vecākie un augstākie virsnieki, lai pilnveidotu štāba darba plānošanas prasmes.

Savukārt vingrinājuma otrā daļa „Steadfast Pinnacle 2021” norisināsies no 12. līdz 17. septembrim, un ietvers augstākā līmeņa komandieru apmācību operacionālās plānošanas jomā.

Vingrinājumi “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” Latvijā tiek rīkoti kopš 2011. gada. Mācību laikā Latvija attīsta uzņemošās valsts atbalsta spējas un uzlabo prasmes sadarboties ar citām NATO dalībvalstīm un stratēģiskajiem reģionālajiem partneriem.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais eksperts
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv