Rīgas Brāļu kapos uzstādīti jaunsargu veidoti putnu būrīši

31.03.2021
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 31. martā, Rīgas Brāļu kapu teritorijā tika uzstādīti 15 putnu būrīši, kurus Rīgas Zooloģiskā dārza ekspertu vadībā veidoja jaunsargi.

“Rīgas Brāļu kapi, kur atdus Latvijas varoņi, ir ļoti simboliska un skaista vieta, kuras uzturēšanā šogad ir iesaistījušies arī mūsu jaunieši. Vēlos pateikties Rīgas Zooloģiskajam dārzam par izrādītu iniciatīvu, jo ar šādām aktivitātēm mēs ne tikai palīdzam dabai, bet arī nostiprinām mūsu kopīgās vērtības un atceramies par saviem senčiem, kuri cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju,” uzsver Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece.

Putnu būrīšu izvietošana Rīgas Brāļu kapos ir daļa no Rīgas Zooloģiskā dārza ikgadējo “Putnu dienu” attālināto pasākumu programmas, kurā dalībnieki mācās pareizi izgatavot putnu būrīšus un tos izliek parkos, mežos vai savos dārzos.

Jau ziņots, ka aizsardzības nozare 2021. gadu dēvē par Varoņu gadu, un aicina sabiedrību meklēt varoņus gan starp saviem līdzcilvēkiem, gan arī katram pašam būt tādam. Aizsardzības nozare šajā gadā dažādos pasākumos visā Latvijā godinās tos varoņus un vēsturiskos notikumus, pateicoties kuriem pastāv brīva Latvija.

 

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv