Sākas Baltijas bataljona mācību „Baltic Eagle 2009” otrā fāze
NATO Reaģēšanas spēku (NATO NRF) deleģētās daudznacionālās vienības – Baltijas bataljona mācību „Baltic Eagle 2009” 2.fāze sāksies 9.jūnijā un beigsies 13.jūnijā. Šajā lauka mācību mācību fāzē notiks kaujas gatavības novērtējums, kuru veiks saskaņā ar NATO procedūrām. Novērtējumu veiks pārstāvji no katras dalībvalsts – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, un tos atbalstīs personāls no Dānijas Padomnieku un mācību štāba, kuram jau vairākus gadus ir bijusi liela loma Baltijas Sauszemes spēku brigādes apmācībā. Pārstāvji no NATO štāba nodrošinās novērtējuma procesa uzraudzību.
Saskaņā ar mācību scenāriju, spēki izvietosies militārā konflikta reģionā un vadīs plaša mēroga operācijas, tai skaitā militāro pārvietošanos, uzbrukuma un aizsardzības operācijas. Kopējās mācību operācijas vadīs visa bataljona līmenī. Atsevišķas apakšvienības jau ir izmēģinājušas dažādas iemaņas iepriekšējā mācību fāzē.
Preses un citu masu informācijas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām Jūs piedalīties mācību „Baltic Eagle 2009” viesu un preses dienā, kas notiks 16.jūnijā Ādažu poligonā. Pieteikšanās pie mācību Preses centra virsnieces virsleitnantes Ineses Kočotes pa tālruni 2936194.
Informāciju sagatavoja:
Mācību „Baltic Eagle 2009”
Preses centra virsniece
virsleitnante Inese Kočote
Tālrunis 29361948