Seminārā diskutēs par vērtību pamatu visaptverošai valsts aizsardzībai

Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 20. februārī, Rīgas Juridiskajā augstskolā notiks Aizsardzības ministrijas un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra organizētais seminārs “Vērtību pamats visaptverošai valsts aizsardzībai”, ko plkst. 10.00 atklās Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis.

Semināra pirmajā diskusijā par Latvijas sabiedrības vērtību sistēmu piedalīsies Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks Jānis Šiliņš un pētījumu centra “SKDS” vadītājs Arnis Kaktiņš. Diskusijas moderatore – Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece Dr. sc. pol. Ieva Bērziņa.

Semināra otrajā daļā Latvijas Universitātes profesore Maija Kūle, Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta atbildīgā redaktore Ina Strazdiņa un Latvijas Universitātes docents Jānis Pleps diskutēs par Eiropas vērtībām Latvijā. Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes asociētais profesors Daunis Auers.

Savukārt semināra noslēdzošajā diskusijā – “Gatavība aizstāvēt valsti – personiskās pieredzes stāsti” – savā pieredzē par apmācību procesu Nacionālajos bruņotajos spēkos dalīsies Latvijas Televīzijas žurnālisti Toms Pastors, Ēvalds Dukuls un Kārlis Roķis, kuri pērn piedalījās pirmajā brīvprātīgo rezervistu apmācības kursā un tā laikā sagatavoja dokumentālo filmu “Iezīmētie”, kuru 2018. gada 11. novembrī pārraidīja LTV. Diskusiju vadīs žurnālists Atis Klimovičs.

Aicinām sekot semināra tiešraidei, kas būs pieejama Aizsardzības ministrijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/Aizsardzibasministrija

Jau ziņots, ka 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, tādēļ Aizsardzības ministrija rosina veidot valsts aizsardzības sistēmu, kura ietver ne tikai valsts aizsardzības jomas vai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī privātā sektora pārstāvjus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, iedzīvotājus un citas personas.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Aiva Kokoriša
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv