Sprūds ar Dombrovski pārrunā Eiropas drošības stiprināšanai nozīmīgus jautājumus

13.11.2023
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 13.novembrī, Briselē notika aizsardzības ministra Andra Sprūda un Eiropas Komisijas (EK) izpildviceprezidenta, tirdzniecības komisāra Valda Dombrovska tikšanās.  

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja vairākus Eiropas drošības stiprināšanai nozīmīgus jautājumus par militārās industrijas attīstību Latvijā, kā arī pieejamo Eiropas Savienības finansējumu Latvijas aizsardzības projektu īstenošanai.

Tāpat tika diskutēts par jautājumiem, kas saistīti ar militārās mobilitātes uzlabošanu un turpmāku atbalsta sniegšanu Ukrainai. 
Jau vēstīts, ka otrdien paredzēta aizsardzības ministra Andra Sprūda dalība Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē. Tās laikā tiks apspriesta situācija Ukrainā, ES militāro spēju attīstība un turpmākais dalībvalstu atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Sanāksmē aizsardzības ministri apspriedīs arī Eiropas Aizsardzības aģentūras (EDA) aktualitātes, kritiskās infrastruktūras noturību, kā arī Eiropas Savienības ātrās reaģēšanas spēju attīstību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Artūrs Danga
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Arturs.Danga@mod.gov.lv