Sprūds ar Stoltenbergu pārrunā NATO atturēšanas un aizsardzības plānus, kā arī atbalstu Ukrainai

11.01.2024
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Uzturoties vizītē Briselē, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg)

“Šī bija produktīva tikšanās, kuras laikā apspriedām NATO aizsardzības un atturēšanas plānu attīstību, lai vajadzības gadījumā nodrošinātu to ātru izpildi. Tāpat bijām vienisprātis, ka ir jāturpina sniegt nepārtraukts atbalsts Ukrainai. Mums ir arī jāstrādā vēl aktīvāk, lai stiprinātu alianses pretgaisa un pretraķešu aizsardzību. Šie temati būs svarīgi arī gaidāmajā NATO samitā Vašingtonā šī gada jūlijā,” komentēja A. Sprūds. 

Tāpat šīs vizītes laikā Briselē A. Sprūds tikās ar NATO Militārās komitejas vadītāju admirāli Robu Baueru (Rob Bauer), lai apspriestu Latvijas militāro spēju attīstību un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas aktualitātes. Aizsardzības ministrs arī tikās ar NATO valstu vēstniekiem, kuru bruņotie spēki šobrīd izvietoti Latvijā, lai pārrunātu gan drošības situāciju reģionā, gan Latvijas uzņemošās valsts atbalstu un valstu turpmākajiem iesaistes plāniem Latvijā. 

Šī gada 29. martā aprit 20 gadu kopš Latvija iestājās pasaulē spēcīgākajā politiski-militārajā aliansē NATO. Dalība NATO ir Latvijas drošības garants un ir ļāvusi ievērojami stiprināt bruņoto spēku militārās un noturības spējas.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Artūrs Danga
E-pasts: Arturs.Danga@mod.gov.lv