A. Sprūds tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā

09.04.2024
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 10. aprīlī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tiksies ar Kanādas vēstnieku Latvijā Braienu Svorku (Brian Szwarc).

Amatpersonas tikšanās laikā pārrunās drošības situāciju Baltijas reģionā un Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim. Tāpat tiks apspriesta abu valstu sadarbība dronu koalīcijā un atbalsta sniegšanā Ukrainai.

Jau ziņots, ka pērn Latvija un Kanāda Ādažu bāzē parakstīja ceļa karti, iezīmējot jau sasniegto, kā arī nosakot turpmākos soļus Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanai no bataljona līdz brigādes līmenim. Plānots, ka brigāde savu pilno kaujas gatavību sasniegs līdz 2026. gadam. 

Tāpat Kanāda Latvijai piegādājusi 15 “Leopard 2” tankus ar atbalstošo personālu, stiprinot sabiedroto klātbūtni Baltijas reģionā un papildinot militārās spējas, lai attīstītu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu līdz brigādes līmenim.

Kanāda ir cieša Latvijas sabiedrotā un abas valstis vieno kopīgs skatījums uz demokrātiju, drošību un militāro sadarbību. Kanāda bija viena no pirmajām NATO valstīm, kas 2004. gadā ratificēja Latvijas iestāšanos aliansē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv