Sveic pirmā Latvijas kiberdrošības izaicinājuma laureātus

05.06.2024
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 5. maijā, Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rolands Heniņš un“Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina pasniedza apbalvojumus 84 talantīgākajiem Latvijas jauniešiem par sasniegumiem valsts mēroga kiberdrošības sacensībās “Nacionālais kiberdrošības izaicinājums”. 

2024. gadā sacensības tika rīkotas pirmo reizi. Sacensības norisinājās trīs kārtās no 8. marta līdz 8. maijam un pulcēja 469 jauniešus vecumā no 14 līdz 24 gadiem no 100 dažādām izglītības iestādēm. Piedaloties sacensībās, jauniešiem bija iespēja pārbaudīt un pielietot praksē iegūtās zināšanas un prasmes kiberdrošības vai kiberaizsardzības jomās.

Sacensību dalībniekiem ar lielāko punktu skaitu kopvērtējumā būs iespēja kļūt par daļu no Latvijas nacionālās izlases dalībai starptautiskās kiberdrošības sacensībās “Eiropas kiberdrošības izaicinājums”, kas norisināsies 2024. gada no 8. līdz 11. oktobrim Turīnā, Itālijā.

Latvijas kiberdrošības izaicinājumu organizēja Aizsardzības ministrija sadarbībā ar CERT.LV, Latvijas Universitāti un Zemessardzes Kiberaizsardzības vienību. Izaicinājumu atbalsta Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra Latvijas Nacionālais koordinācijas centrs (NCC-LV) un Eiropas Kiberdrošības kompetenču centrs, un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335093
E-pasts: prese@mod.gov.lv