Turcijas atašejam pasniedz Aizsardzības ministrijas Goda rakstu

04.09.2020
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 4. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks Turcijas aizsardzības atašejam Latvijā pulkvedim Volkanam Ersunam Adžaram (Volkan Ersun Acar) pasniedza Aizsardzības ministrijas Goda rakstu “Par nozīmīgu ieguldījumu Turcijas un Latvijas sadarbības stiprināšanā aizsardzības spēju īstenošanā”. 

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā galvenokārt notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Šogad Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem no vēl 11 valstīm piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Aizsardzības ministrijas „Goda raksts” tiek pasniegts kā atzinības apliecinājums par ieguldījumu valsts bruņoto spēku veidošanā un nostiprināšanā, militāri patriotiskajā audzināšanā, valsts stipruma apziņas veidošanā pilsoņos, sagatavojot to savas valsts un zemes nelokāmai aizstāvēšanai. Ar „Goda rakstu” apbalvo Nacionālo bruņoto spēku, Aizsardzības ministrijas un tās padotībā esošo organizāciju militārpersonas un civilpersonas, Latvijas un ārvalstu personas, personu grupas, sabiedriskos darbiniekus, kolektīvus un organizācijas.

Pulkvedis V. E. Adžars ir bijis Turcijas aizsardzības atašejs Latvijā kopš 2017. gada augusta, veicinot un sekmējot abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv