Turcijas gaisa spēku vienība Latvijai dāvina 1000 higiēniskās sejas maskas

19.11.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 19. novembrī, Turcijas gaisa spēku vienība “Solo Turk”, pateicībā par sadarbību Latvijas Republikas dibināšanas 102. gadadienai plānoto pasākumu ietvaros, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzdāvinājusi 1000 higiēniskās sejas maskas.

“Mēs esam gandarīti par Turcijas Gaisa spēku iniciatīvu mērot tālu ceļu, lai piedalītos mūsu valsts svētku programmā. Tāpat arī šis žests ir pierādījums mūsu ciešajai divpusējai sadarbībai, kā arī sadarbībai NATO ietvaros,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Šī ir neliela pateicība no Turcijas Gaisa spēku demonstrējumu komandas Latvijas Bruņotajiem spēkiem par viesmīlību, kā arī ciešo sadarbību un koordināciju, kā rezultātā tika plānota “Solo Turk” dalība Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienas svinībās. Tāpat šis ir  solidaritātes simbols laikā, kad Covid-19 pandēmija atstāj iespaidu uz visu pasauli,” norāda Turcijas vēstniece Latvijā Gilsuna Erkula (Gülsun Erkul).

Kā ziņots, gatavojoties 18. novembra svinībām, tika plānots Turcijas Gaisa spēku iznīcinātāja “F-16” paraugdemonstrējums gar Rīgas līča piekrasti, taču nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šis un citi Nacionālo bruņoto spēku organizētie pārlidojumi pār Latvijas lielākajām pilsētām tika atcelti.

Kopā ar higiēnisko sejas masku dāvinājumu Turcijas kolēģi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pasniedza arī lielformāta plakātus, kurus komanda publicitātes nolūkos izmantoja savos sociālo tīklu kontos.

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā galvenokārt notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Šogad Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem no vēl 11 valstīm piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.