"Uzņēmēji mieram" un Jūras spēki uzsāk ziedojumu kampaņu Ukrainas Jūras spēkiem

29.01.2024
Latvijā
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Fonds "Uzņēmēji mieram"

Fonds "Uzņēmēji mieram" un NBS Jūras spēki aicina Latvijas uzņēmumus un ikvienu Ukrainas atbalstītāju piedalīties ziedojumu kampaņā "Ziedo Ukrainas Jūras spēkiem", lai sagādātu tehniku un nepieciešamo aprīkojumu 300 000 EUR apmērā Ukrainas Jūras spēku vienībām.

Kampaņas ietvaros plānots par piesaistītajiem ziedojumiem iegādāties pretdronu sistēmas, dronus un citu nepieciešamo tehniku, kā arī organizēt nometni Ukrainas Jūras spēku karavīru bērniem Liepājā 2024.gada vasarā.

Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Māris Polencs uzsver: "Sasniedzamais mērķis ir augsts un vēl viens solis pretī uzvarai. Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā nevienu nav atstājis vienaldzīgu, un kopā mēs spējam palīdzēt daudz vairāk, ātrāk un efektīvāk. Atbalsts Ukrainas Jūras spēku karavīru bērniem ir atbalsts arī pašiem karavīriem un viņu ģimenēm, lai bērniem būtu iespēja atgūties no emocionālajiem pārdzīvojumiem."

Jūras spēki jau iepriekš Ukrainas Jūras spēkiem ir ziedojuši ģeneratorus un akumulatorus, divus gadus atbalstījuši Valsts aizsardzības un patriotisma fonda "Namejs" rīkoto nometni Ukrainas karavīru bērniem, kā arī veikuši Ukrainas bruņoto spēku karavīru apmācību, tādejādi, spēcinot viņu kaujas spēju attīstību.

"Pateicoties ciešajai sadarbībai ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem "Uzņēmēji mieram" ir iespēja mērķēti palīdzēt tām Ukrainas bruņoto spēku vienībām, kurām kritiski nepieciešama konkrēta palīdzība - šajā gadījumā pretdronu sistēmas, lai palīdzētu sargāt Ukrainas debesis un glābtu dzīvības," norāda fonda "Uzņēmēji mieram" direktore Laura Skrodele.

Ziedojumu kampaņas norisi, kā arī Ukrainas Jūras spēku karavīru bērnu nometnes rīkošanu un organizēšanu atbalsta arī Liepājas pašvaldība. Kā norāda Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš: "Ukraiņu karavīri, cīnoties uz dzīvību un nāvi, dod vienu triecienu pēc otra, lai apturētu milzīgo Krievijas armiju un rūpētos ne vien par savu, bet arī mūsu visu drošību, brīvību un neatkarību. Jebkura palīdzība Ukrainai šajā situācijā ir neatsverama, un mēs Liepājā esam apņēmušies atbalstīt Ukrainu un ukraiņus, cik vien tas ir mūsu spēkos. Šodien un līdz pat Ukrainas uzvarai."

Ikviens Latvijas uzņēmums vai fiziska persona var kļūt par kampaņas "Ziedo Ukrainas Jūras spēkiem" atbalstītāju, veicot pārskaitījumu uz kontu: LV26HABA0551056155759.

Fonds "Uzņēmēji mieram" izveidots Krievijas uzbrukuma pirmajā dienā, apvienojot vairāk nekā 300 Latvijas uzņēmēju, un kopumā līdz šim nosūtījusi uz Ukrainu palīdzību vairāk nekā 9,2 miljonu EUR apmērā. Starp nosūtītās palīdzības pozīcijām ir vairāk nekā 380 dronu, 135 ģeneratoru, 7600 militārā ekipējuma vienību, 400 transportlīdzekļu, 100 nakts redzamības iekārtas, 260 mobilās uzlādes stacijas un citas tehniskās pozīcijas, kā arī humānās palīdzības kravas un atbalsts Ukrainas slimnīcām vairāk nekā 1,5 miljonu apmērā. Tāpat arī fonds "Uzņēmēji mieram" īstenojis vairākus rekonstrukcijas projektus, lai sniegtu tūlītēju palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Fonda "Uzņēmēji mieram" oficiālie sadarbības partneri ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecība Ukrainā, Ukrainas vēstniecība Latvijā, fonds "Ziedot.lv", biedrība "Agendum" un citas organizācijas.

Lapas labajā sānā video sižets par Ukrainas Jūras spēku vienību uz Dņipras (Viktors Sajenko):

Papildu informācija:
Laura Skrodele
"Uzņēmēji mieram" direktore
Tel. +371 28357158
E-pasts: laura@uznemejimieram.lv
www.uznemejimieram.lv