Valdība atbalsta Nacionālo bruņoto spēku dalības NATO misijā Irākā pagarināšanu

09.07.2024
Latvijā
Starptautiskās operācijas
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Otrdien, 9. jūlijā, Ministru kabinets atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalības NATO misijā Irākā (NATO Mission Iraq) pagarināšanu līdz 2026. gada 1. novembrim.

Pēc Ministru kabineta apstiprinājuma par lēmumprojekta pieņemšanu lems Saeima.

Šobrīd Latvija misijā piedalās ar trim karavīriem, kuri pilda misijas uzdevumus militārajā štābā Bagdādē, Irākā. Vienlaikus, ņemot vērā notikumu dinamisko attīstību, Irākas spēju attīstības vajadzības un attiecīgi turpmākās operācijas vajadzības, nepieciešamības gadījumā Latvija var izskatīt Nacionālo bruņoto spēku kontingenta palielināšanu operācijā.

NATO misijas Irākā galvenie uzdevumi ir atbalsta un padomu sniegšana efektīvai, ilgtspējīgai, pārskatāmai un visaptverošai Irākas valsts aizsardzības, drošības institūciju un civilā sektora izveidei. Misijas īstenošanā ir iesaistītas visas 32 NATO dalībvalstis un divas partnervalstis – Austrālija un Austrija.

Latvijai ir būtiski turpināt sniegt atbalstu šajā operācijā, apliecinot gan politisko, gan militāro solidaritāti mūsu stratēģiski nozīmīgajiem partneriem. Dalība misijā stiprina Latvijas lomu NATO un parāda Latviju ne vien kā drošības un aizsardzības spēju patērētāju, bet arī sniedzēju.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv