Valsts aizsardzības dienesta brīvprātīgajiem būs bezmaksas studijas valsts augstskolās un koledžās

22.11.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Latvijas pilsoņi, kas brīvprātīgi pieteikušies valsts aizsardzības dienestā (VAD) un to pabeiguši un, kuri atbilst studiju programmas uzņemšanas noteikumiem, studijas koledžas un bakalaura līmeņa studiju programmās tiks finansētas no valsts budžeta līdzekļiem. To paredz 21. novembra Ministru kabineta sēdē pieņemti grozījumi saistībā ar uzņemšanu studiju programmās.

Lai pretendētu uz valsts budžeta finansētajām studiju vietām bez paredzētās konkursa kārtības, valsts aizsardzības dienestu brīvprātīgi pabeigušai personai jāreģistrējas studijām valsts augstskolā vai koledžā ne vēlāk kā divu gadu laikā pēc dienesta termiņa beigām un atvaļināšanas rezervē. Reģistrējoties studijām, iesniegumam jāpievieno izziņa, kas apliecina brīvprātīgu pieteikšanos valsts aizsardzības dienestā un atvaļināšanu rezervē, beidzoties dienesta termiņam.

No valsts budžeta finansē tās studiju vietas, kurās uzņemtās personas ir sekmīgas, bez akadēmiskajiem parādiem. Šīs prasības neizpildes gadījumā personai tiesības uz valsts finansētu studiju vietu atbilstoši valsts augstskolas vai koledžas iekšējiem noteikumiem var tikt atņemtas. Persona var atkārtoti pretendēt uz šādu studiju vietu atbilstoši valsts augstskolas vai koledžas iekšējiem normatīvajiem aktiem.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi “Noteikumi par prasībām, kritērijiem un kārtību uzņemšanai studiju programmās” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335067
E-pasts: prese@mod.gov.lv