Vizītē Latvijā ieradīsies Gruzijas aizsardzības ministrs

01.04.2021
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka nākamnedēļ vizītē Latvijā ieradīsies Gruzijas aizsardzības ministrs Džuanšers Burčuladze (Juansher Burchuladze).

Otrdien, 6. aprīlī, Gruzijas aizsardzības ministrs Dž. Burčuladze tiksies ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, Aizsardzības ministrijas politikas direktoru, valsts sekretāra vietnieku Jāni Karlsbergu un Nacionālo bruņoto spēku vadību. Amatpersonas apspriedīs aizsardzības jomas un  reģionālās drošības aktuālos jautājumus, kā arī tiks parakstīts Latvijas un Gruzijas divpusējās sadarbības plāns 2021. gadam.

Gruzija ir viena no galvenajām Austrumu partnerības valstīm, ar kuru Latvija sadarbojas aizsardzības jomā. Abu valstu divpusējā sadarbība ietver gan bruņoto spēku kopīgu dalību militārajās mācībās, gan sadarbību apmācības jomā.

Latvijas un Gruzijas sadarbība aizsardzības jomā notiek 2002. gadā noslēgtā līguma ietvaros. Sadarbība kļuva ciešāka un intensīvāka pēc 2008. gada Krievijas agresijas Gruzijā.

Latvija atbalsta Gruzijas eiroatlantiskos centienus un piedalās NATO atbalsta programmā Gruzijas bruņoto spēku reformām, sniedzot atbalstu Gruzijas bruņoto spēku apmācībā, aizsardzības nozares iepirkumu procedūru un kontroles uzlabošanā, kā arī Jūras spēku robežsardzes spēju attīstībā.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv