Vizītē Latvijā uzturēsies Turcijas nacionālās aizsardzības ministrs

27.07.2022
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 28. jūlijā, vizītē Latvijā ieradīsies Turcijas nacionālās aizsardzības ministrs Hulusi Akars (Hulusi Akar), lai pārrunātu sadarbību reģionālās drošības stiprināšanā. 

Plkst. 9.45 Turcijas nacionālās aizsardzības ministrs H. Akars un aizsardzības ministrs Artis Pabriks noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos, godinot kritušo karavīru piemiņu. 

Vizītes turpinājumā Turcijas nacionālās aizsardzības ministrs H. Akars tiksies ar aizsardzības ministru A. Pabriku, lai pārrunātu NATO Madrides samita lēmumu īstenošanu un divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

Plkst. 15.30 abu valstu aizsardzības ministri noliks ziedus Turku kapos Cēsīs, kur 19. gadsimta otrajā pusē tika apbedīti 25 Krievu-turku karā sagūstītie karavīri.

Uzturoties Latvijā, H. Akars arī apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi Lielvārdē, lai tiktos ar Gaisa spēku vadību un iepazītos ar Gaisa spēku Aviācijas bāzes attīstību.

Turcija sniedz ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, piedaloties NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanā.

Latvijas un Turcijas divpusējā sadarbība aizsardzības jomā notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties foto - video iespējā Aizsardzības ministrijā 28. jūlijā plkst. 12.15-12.30, kuras laikā Latvijas un Turcijas aizsardzības ministri sniegs paziņojumu medijiem. Ierašanās līdz plkst. 12.00 Aizsardzības ministrijā, K. Valdemāra iela 10/12, Rīgā.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību tajā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 28. jūlija plkst. 10.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību.

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 28. jūlijā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv