Zemessardzes orķestris aicina uz koncertu “Latvijai – 100. Jaunie draugi”

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

24. novembrī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks Zemessardzes orķestra, Zemessardzes bigbenda, Zemessardzes kora “Stars” un Somijas latviešu kora “Ziemeļmeita” koncerts “Latvijai – 100. Jaunie draugi”.

Koncerts būs veltīts Latvijas simtgadei, kā arī Zemessardzes orķestra jaunajiem draugiem – mūziķiem no Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra un Mičiganas Nacionālās Gvardes orķestra, ar kuriem sadarbība uzsākta šovasar.

Šī gada augustā Zemessardzes orķestris sadarbībā ar Mičiganas Nacionālās gvardes orķestri sniedza koncertus ASV. Šīs vizītes laikā Zemessardzes orķestrim izveidojās sadarbība ar Mičiganas Nacionālās Gvardes tubistu un komponistu Džordanu Robertsu (Jordan Roberts). Viņa sarakstītā veltījuma skaņdarba Zemessardzes orķestrim “Jaunie draugi” pirmatskaņojums būs dzirdams koncertā.

Par godu sadarbībai ar Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri koncertā būs iekļauti tādi skaņdarbi kā Ralfa Forda (Ralph Ford) “Šenonas ūdenskritumi” (“Shannon Falls”),  Andrē Žutrā (André Jutras) “Trīs tautas miniatūras” (“Three Folk Miniatures”), kam pamatā ir franču kanādiešu tautas mūzika, kā arī fantāzija par latviešu tautas dziesmas “Kur tu teci, gailīti, mans” tēmu, ko sarakstījis Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra saksofonists un komponists Maikls Lets (Michael Lett).

Koncertā būs dzirdami arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku repertuāra skaņdarbi, tostarp komponista Tomasa Dosa (Thomas Doss) “Aurora” un operetes “Kandids” (Candide) uvertīra. Tās komponists ir pasaulslavenais diriģents Leonards Bernsteins (Leonard Bernstein).

Tāpat koncertā “Latvijai – 100. Jaunie draugi” tiks atskaņoti Jāņa Stībeļa komponēti patriotiski skaņdarbi.

Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris ir koncertējis Latvijā, Zemessardzes orķestra saksofonu kvartets un diriģents ir viesojušies Kanādā, kā arī Zemessardzes orķestris ir vairākkārt sniedzis koncertus Mičiganā, ASV. Sadarbība ar Somijas latviešu kori “Ziemeļmeita” Zemessardzes orķestris uzsāka jau pagājušā gada novembrī,  viesojoties Somijā.

Zemessardzes orķestris ir dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra galvenie uzdevumi ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī nodrošināt Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremonijās un pasākumos muzikālo noformējumu.

Zemessardzes orķestra priekšnieks un diriģents ir kapteinis Andis Karelis. Zemessardzes kora “Stars” diriģents ir Ārijs Šķepasts un kora “Ziemeļmeita” diriģents – Ilmārs Millers.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv