Zviedrija paziņo par gatavību izvietot kaujas bataljonu Latvijā

08.01.2024
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Zviedrija paziņojusi par nodomu iesaistīties NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, izvietojot kaujas bataljonu Latvijas teritorijā līdz ar Zviedrijas iestāšanos NATO. 

“Esam gandarīti par šo nozīmīgo lēmumu, kas līdz ar gaidāmo Zviedrijas uzņemšanu NATO kļūs par būtisku ieguldījumu reģionālās drošības un Latvijas aizsardzības stiprināšanā,” atzīmēja aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons (Ulf Kristersson) paziņoja par bataljona līmeņa kontingenta izvietošanu Latvijā nacionālās aizsardzības konferencē “Sabiedrība un aizsardzība” (Folk och Försvar) Selēnā, uzsverot, ka tā ir daļa no Zviedrijas apņemšanās stiprināt NATO aizsardzības un atturēšanas spējas.

Konferences laikā Andris Sprūds sniedza ieskatu Zviedrijas kolēģiem par Latvijā īstenoto visaptverošas valsts aizsardzības koncepciju un tās aktualizēšanu Latvijas izglītības sistēmā. Papildus tam, konferencē šogad tika apspriestas arī tādas tēmas kā Zviedrijas ceļš uz dalību NATO, Krievijas karš Ukrainā, dezinformācijas draudi un izaicinājumi demokrātijai, kā arī daudz citas.

Tāpat konferences ietvaros A. Sprūds aizvadīja vairākas divpusējās tikšanās, tajā skaitā ar Zviedrijas aizsardzības ministru Polu Jonsonu (Pål Jonson) un Zviedrijas Bruņoto spēku komandieri ģenerāli Mikaelu Bidēnu (Micael Bydén), kā arī ar Zviedrijas civilās aizsardzības ministru Karlu Oskaru Bohlinu (Carl-Oskar Bohlin). Amatpersonas diskutēja par atbalstu Ukrainai, NATO aktualitātēm un divpusējo sadarbību.

Latviju un Zviedriju vieno ilgstoša sadarbība vairākās jomas, kā arī kopīgs skatījums un demokrātiju un reģiona drošību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Artūrs Danga
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Arturs.Danga@mod.gov.lv