Lekcijas skolās

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem 2022./2023. mācību gadā turpinās organizēt klātienes lekciju ciklu “Kā mēs sargājam Latviju?” vidējās izglītības iestādēs.

Lekcijās “Kā mēs sargājam Latviju?” skolēni varēs uzzināt vairāk par Latvijas aizsardzības spējām, visaptverošu valsts aizsardzību un valsts aizsardzības dienestu. Papildu minētajam, iegūt informāciju par galvenajiem drošības izaicinājumiem, sabiedrības atbildību, sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā, kā arī iespējām iesaistīties valsts aizsardzībā, tostarp Jaunsardzē, Zemessardzē un Nacionālo bruņoto spēku profesionālajā dienestā.

Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares aktuālajiem jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem.

Aicinām vidusskolas, kuras vēlas iesaistīties projektā un uzņemt lekcijas savās mācību iestādēs 2022./2023. mācību gada laikā, pieteikties Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Militāri publiskās informācijas nodaļā (e-pasts: rihards.mikelsons@mod.gov.lv un tālrunis: 67335273).