Aizsardzības industrijas diena Latvijā 14.martā

14. martā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notiks “Industrijas diena 2019”, ko rīko Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju, lai apzinātu aizsardzības nozares aktualitātes un kopīgi radītu risinājumus aizsardzības spēju attīstībai sadarbībā ar Latvijas industriju un zinātni.  

Pasākumā tiks diskutēts par Latvijas un ārvalstu uzņēmumu sadarbību un tās attīstības iespējām, tai skaitā, topošā Eiropas Aizsardzības fonda ietvaros,  aizsardzības industrijas uzņēmumu konkurētspēju, kā arī aizsardzības industrijas attīstības iespējām. 

Tāpat pasākumā tiks prezentēti vairāku Latvijas aizsardzības un drošības nozares uzņēmumu produkti, un notiks darba grupu sanāksmes  par komunikācijām un kiberaizsardzību, cilvēkfaktoru,  infrastruktūru un transportu. 

Informējam, ka reģistrācijas veidlapa paredzēta tikai aizsardzības industrijas, tai skaitā pētniecības iestāžu, pārstāvjiem. 

Plašsaziņas līdzekļi pārstāvju reģistrācija tiks organizēta atsevišķi, savukārt Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem nav nepieciešams reģistrēties.

Foreign Comparative Testing (FTC) programma

Iespēja piedāvāt savas tehnoloģijas ASV armijai testēšanā - jau 2019.gada martā un aprīlī.

Testētas tiek jau gatavas tehnoloģijas, un tā ir laba iespēja pārbaudīt savu tehnoloģiju pieprasījumu Foreign Comparative Testing programmā.

ES budžets 2021.–2027 gadam. Komisija apsveic provizorisko vienošanos par jaundibināmo Eiropas Aizsardzības fondu

ES iestādes ir panākušas daļēju politisku vienošanos par Eiropas Aizsardzības fondu, šī vienošanās tagad ir oficiāli jāapstiprina Eiropas Parlamentā un Padomē, un tā veicinās inovatīvu un konkurētspējīgu aizsardzības rūpniecisko bāzi un palīdzēs nodrošināt ES stratēģisko autonomiju.

Studentiem iespēja pieteikties praksē NATO

NATO Komunikāciju un informācijas aģentūra (NCI Agency) aicina studentus pieteikties uz prakses vietām tehnoloģiju un kiberdrošības jomā.

Uz prakses vietām var pieteikties gan studējošie, gan tie, kas tikko studijas beiguši.

Dalība inovāciju konkursā - iespēja palielināt uzticamību, ražošanas apjomus

Inno  2018.gada NATO Komunikāciju un informācijas aģentūras (NCI Agency) konkursa uzvarētāji atzīst, ka dalība konkursā nodrošinājusi jaunus kontaktus, atpazīstamību, uzticamību un devusi iespēju uzzināt par jauniem tehniskiem risinājumiem. 

Izstāde "Starptautiskais Aizsardzības un drošības ekipējums" Londonā, 10.-13.septembrī

NATO inovāciju konkurss start-up, mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, pētniekiem

NATO Komunikācijas un informāciju aģentūra izsludina inovāciju konkursu start-up, mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, kā arī pētniekiem.

Prioritātes ir datu apstrāde un valodu apstrāde:

  • datu apstrāde šādās jomās - sentimenta (pozitīvs vai negatīvs) noteikšana dažādās valodās
  • jūras vides izvērtējums
  • telekomunikāciju izaicinājumi tālajos ziemeļos

Pieteikšanās līdz 22.martam.

Izpētes un inovāciju konference Bukarestē 26.martā

NATO Komunikāciju un informācijas aģentūras seminārs 20. - 22.maijā Oslo

Eiropas Aizsardzības fonda granti un tenderi

Eiropas Aizsardzības fonds - noderīga informācija

Eiropas Aizsardzības fonda mērķis ir veicināt inovāciju un, atbalstot sadarbības projektus, panākt apjomradītus ietaupījumus aizsardzības pētniecībā un rūpnieciskās attīstības posmā..

NATO Modelēšanas un simulāciju izcilības centra forums “CA2X2 2019” Parīzē, 24.-26. septembrī