Aizsardzības ministrija rīko ideju hakatonu un grantu konkursu dronu inovāciju attīstībai

14.05.2024
Latvijā
Spēju attīstība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka sadarbībā ar SIA “Latvijas Mobilais telefons” no 29. līdz 30. maijam Latvijas Kara muzejā norisināsies ideju hakatons “Droni Ukrainai”, kā arī tiek izsludināts grantu konkurss inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā.

Hakatons ilgs 24 stundas, un tajā aicināti piedalīties uzņēmumi, inženieri, tehnoloģiju entuziasti un studenti. Pasākuma dalībnieki veidos komandas, lai iesniegtu jaunas idejas koriģējamas nometamās munīcijas, alternatīvu navigācijas sistēmu, nestandarta sakaru un pretdronu sistēmu izstrādei.

Dalībai hakatonā var reģistrēties, aizpildot pieteikšanās anketu. Papildus jautājumu gadījumā par inovāciju pasākumu lūdzam rakstīt uz e-pastu droniem@mod.gov.lv

Gan hakatona dalībnieki, gan citi interesenti aicināti savas idejas pieteikt arī Aizsardzības ministrijas izsludinātajā grantu konkursā bezpilota lidaparātu jomā, kurā starp projektiem tiks sadalīti 600 000 eiro. Konkursā tiks atbalstīti projekti jaunu nometamās munīcijas lādiņu un to sastāvdaļu izstrādei, kā arī elektroniskās karadarbības un pretdronu sistēmu attīstībai.

Projektus dalībai grantu konkursā var pieteikt līdz šī gada 21. jūnijam saskaņā ar konkursa nolikumu, sūtot pieteikumu uz e-pastu droniem@mod.gov.lv, savukārt konkursa nolikums pieejams Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

Šodien, 14. maijā, aprit trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Apvienoto Karalisti dibināja Dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Koalīcijā līdzdarbojas arī Austrālija, Dānija, Igaunija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Ukraina, Vācija un Zviedrija. Līdz šim Dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.  
            

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv