Aizsardzības ministrs nosauc galvenās darba prioritātes – Latvijas militāro kaujas spēju stiprināšana un nemainīgs atbalsts Ukrainai

15.09.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šī brīža ģeopolitiskā situācija liek skaidri apzināties iespējamos drošības apdraudējumus reģionā. Šobrīd galvenā prioritāte ir Latvijas ārējās drošības un valsts militāro kaujas spēju stiprināšana.  

“Manas vērtības vienmēr būs skaidras – neatkarīga, droša, attīstīta un uz sabiedrību vērsta Latvija spēcīgā Eiroatlantiskajā kopienā. To, ka esmu Latvijas patriots pierādīšu ne vien vārdos, bet arī darbos aizsardzības ministra amatā,” pēc apstiprināšanas amatā norāda Andris Sprūds.

Latvijas militāro kaujas spēju stiprināšana

Tuvāko gadu laikā aktīvi un kvalitatīvi jāveic jaunu kaujas spēju attīstība, nodrošinot krasta aizsardzības, pretgaisa aizsardzības, tālās darbības raķešu artilērijas attīstību. Tāpat arī jāturpina militārās industrijas attīstība šeit pat Latvijā. Vienlaikus tiks veidota arī viedās aizsardzības sistēma, īpašu vērību pievēršot tehnoloģiski modernu Nacionālo bruņoto spēku vienību izveidei un kiberdrošības jautājumu risināšanai.  
“Turpināsies arī aktīvs darbs NATO, palielinot ne vien Sabiedroto skaitlisko sastāvu Latvijā, bet arī turpinot kopīgo darbu NATO Austrumu flanga stiprināšanā, pretgaisa aizsardzības uzlabošanā un Sēlijas poligona attīstībā. Vienlaikus nemainīgi esam un būsim vieni no līderiem visa veida palīdzības sniegšanā Ukrainai,” skaidro aizsardzības ministrs A. Sprūds. 

Visaptveroša valsts aizsardzība

Lai virzītos visaptverošas valsts aizsardzības virzienā, ir jāizpilda vairāki priekšnosacījumi. Mērķtiecīgi jāturpina darbs kvalitatīva valsts aizsardzības dienesta ieviešanā, tiecoties tuvāko gadu laikā būtiski palielināt NBS personāla sastāvu, kas ir kritiska vajadzība. Vienlaikus esam apņēmušies ieviest arī valsts aizsardzības mācību, kam ir jāpalīdz stiprināt kopējo sabiedrības gatavību valsts aizsardzībai. 

“Šiem visiem procesiem jānotiek ļoti ciešā sadarbībā ar sabiedrību. Mums ir nepieciešama informēta sabiedrība, kura zina, kā rīkoties krīzes situācijā. Apzinos, ka šis ir jautājums, kas jārisina kopsolī ar iekšlietu nozari, nodrošināt visas civilās aizsardzības jomas stiprināšanu,” skaidro aizsardzības ministrs A. Sprūds. 

Iepirkumu sistēmas sakārtošana aizsardzības nozarē

Pēdējā gada laikā īpaši aktuāls jautājums bijis arī aizsardzības nozares iepirkuma sistēmas sakārtošana. A. Sprūds uzsver, ka ir jānovērš jebkāda aizdomu ēna, vairojot sabiedrības uzticību, nodrošinot sakārtotu un caurskatāmu iepirkumu sistēmu.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv