Ideju hakatonā “Droni Ukrainai” piedalīsies 59 dalībnieki

28.05.2024
Latvijā
Pasākumi
Spēju attīstība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No  trešdienas, 29. maija, līdz ceturtdienai, 30. maijam, Latvijas Kara muzejā notiks Aizsardzības ministrijas un SIA “Latvijas Mobilais telefons” rīkotais ideju hakatons “Droni Ukrainai”, kurā piedalīsies 59 dalībnieki no 15 dalībnieku komandām.

Dalībnieku vidū ir dažādi uzņēmumi, inženieri, tehnoloģiju entuziasti un studenti, kas darbosies komandās, lai iesniegtu jaunas idejas koriģējamas nometamās munīcijas, alternatīvu navigācijas sistēmu, nestandarta sakaru un pretdronu sistēmu izstrādei.

Hakatons ilgs 24 stundas un tā dalībniekiem līdz pat 30. maija rītam būs pieejamas konsultācijas no speciālistiem, kas ir sevi apliecinājuši dronu tehnoloģiju jomā un pārstāv Latvijas vadošos dronu tehnoloģiju ražošanas uzņēmumus, Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī Nacionālos bruņotos spēkus.

Vienlaikus Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus līdz 21. jūnijam iesūtīt pieteikumus grantu konkursā inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā, kurā starp uzvarētājiem tiks sadalīti 600 000 eiro. Konkursā tiks atbalstīti projekti jaunu nometamās munīcijas lādiņu un to sastāvdaļu izstrādei, kā arī elektroniskās karadarbības un pretdronu sistēmu attīstībai.

Jau ziņots, ka 14. maijā apritēja trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Apvienoto Karalisti dibināja Dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas kopumā 14 valstis – Latvija, Ukraina, Apvienotā Karaliste, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija un Zviedrija. Tām var pievienoties vēl citas valstis. Līdz šim Dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.
            
Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: prese@mod.gov.lv