Ukrainu drīzumā sasniegs pirmā Latvijas organizētā dronu piegāde

17.04.2024
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Latvija tuvākajā laikā Ukrainai nosūtīs pirmo valsts organizēto bezpilota lidaparātu partiju, kas ir pirmais nozīmīgais Latvijas pienesums dronu koalīcijas ietvarā un kurā tiek iesaistīta arī vietējā industrija.

“Mēs virzāmies uz to, ka Latvija ir aktīva gan dronu koalīcijas vadībā, gan dronu piegādē Ukrainai. Paldies Latvijas uzņēmējiem par droniem Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Šis ir tikai sākums, un kopā ar uzņēmējiem turpināsim iesākto, lai nodrošinātu nākamos sūtījumus,” norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Latvija dronu koalīcijas attīstībai gadā atvēlēs vismaz 10 miljonus eiro. Parakstot nodomu vēstuli, dronu koalīcijas dalībvalstis ir apņēmušās ieguldīt resursus dronu ražošanai, veikt dronu un rezerves daļu piegādes Ukrainai, kā arī īstenot dronu testēšanu un karaspēka apmācību, un citu tehnisko risinājumu ieviešanu.

Jau ziņots, ka 12. aprīlī Latvijas aizsardzības ministrs A. Sprūds noturēja iknedēļas Latvijas vadītās dronu koalīcijas dalībvalstu attālināto tikšanos, kurā pirmo reizi piedalījās arī dronu koalīcijas jaunā dalībvalsts – Polija. Pēc tikšanās aizsardzības ministrs informēja, ka Ukrainai tiek gatavoti Latvijā ražoti un kaujas laukam pielāgoti droni.

Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas 14 valstis – Latvija, Ukraina, Apvienotā Karaliste, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija un Zviedrija. Tām var pievienoties vēl citas valstis.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv