Noderīgi jaunumi uzņēmējiem

Aizsardzības ministrija aicina reģistrēt dalību virtuālajā pārtikas hakatonā

Aizsardzības ministrija informē, ka 2020. gada 17. decembrī norisināsies virtuālais pārtikas hakatons, kura mērķis ir izstrādāt reālistisku modeli noturīgai pārtikas piegāžu ķēdei, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku pārtikas apgādi krīzes situācijā. Hakatona dalībnieku piedāvātie risinājumi un sagatavotie priekšlikumi iespēju robežās tiks ņemti vērā turpmākajos Nacionālo bruņoto spēku pārtikas nodrošinājuma iepirkumos.

Hakatons tiek organizēts sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju, kurā aicināti piedalīties pārtikas ražotāji, apstrādātāji, loģistikas kompānijas, pārtikas vairumtirgotāji un zinātnieki.

Hakatona ietvaros paredzēts organizēt četras darba grupas par šādiem tematiem:

  • "Augļi un dārzeņi",
  • "Graudaugu produkti",
  • "Gaļa, zivis un olas",
  • "Piens un piena produkti".

Katrai darba grupai iecerēts piesaistīt arī ekspertus/mentorus, kas diskusijas laikā konsultēs par normatīvo regulējumu, Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām un citiem saistošiem jautājumiem.

Pasākums plānots kā videokonference Cisco Webex platformā (09:00 – 17:00). Hakatonu atklās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte prezentēs galvenos secinājumus no pētniecības projekta “Vietējo pārtikas ķēžu pārstrukturizēšana un noturības stiprināšana krīzes un pēckrīzes laikā Latvijā”. Tālāk paredzēts darbs tematiskajās grupās (ar pusdienu pārtraukumu), rezultātu prezentācija, kā arī uzvarētāju noteikšana un paziņošana.

Aizsardzības ministrija aicina reģistrēties dalībai virtuālajā pārtikas hakatonā līdz 2020. gada 15. decembrim, norādot arī vēlamo hakatona darba grupu.

Veiksmīgāko un inovatīvāko hakatonā izstrādāto risinājumu autoriem būs iespējas iegūt dažādas balvas no Aizsardzības ministrijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas.

Aicinām aizsardzības industriju piedalīties LIAA rīkotajā vebinārā

Vēlamies informēt visus aizsardzības nozares industrijas pārstāvjus un militāros ražotājus par iespēju 2020.gada 10.novembrī piedalīties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Altum rīkotajā vebinārā par valsts atbalsta iespējām uzņēmumiem eksportam, inovācijām, energoefektivitātei. Ņemot vērā, ka šiem valsts atbalsta instrumentiem, ko piedāvā LIAA un Altum, nav ierobežojumu attiecībā uz militāro, divējāda lietojuma un citu aizsardzības nozares industrijas atbalstu, aicinām visus interesentus aktīvi piedalīties un, iespējams, kāds no šiem instrumentiem var tikt izmantots arī jūsu uzņēmuma attīstībā.

Eiropas Globālās navigācijas satelītu sistēmas aģentūra aicina uzņēmējus un inovāciju izstrādātājus piedalīties konkursā

Konkursa mērķis ir izstrādāt inovatīvu risinājumu, izmantojot satelītnavigācijas sistēmas "Galileo" ģeolokācijas datus -  piemēram, mobilo aplikāciju, valkājamu viedpalīgu risinājumu, aktīvu pārvaldīšanas rīku, atrašanās vietas noteikšanas risinājumu vai robotikas risinājumu izmantošanai vienā no šīm jomām: reaģēšana krīzes un ārkārtas situācijās, viedās transporta sistēmas zaļā kursa ietvaros, digitālā laikmeta risinājumi un kiberdrošība. Piedāvājuma iesniegšanas termiņš – 30.septembris. Konkursa balvu fonds – 1 450 000 eiro.

Aicina Latvijas uzņēmumus demonstrēt savas spējas valsts aizsardzības spēju nodrošināšanā

Aizsardzības ministrija aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties, lai Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem demonstrētu savus ražotos produktus un sniegtos pakalpojumus valsts aizsardzības spēju nodrošināšanā.

2. oktobrī Ādažu bāzē norisināsies Latvijas uzņēmēju spēju demonstrācijas pasākums, kura mērķis ir sniegt iespēju Latvijas uzņēmējiem iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus, kā arī citu Ādažu militārajā bāzē izvietoto spēku pārstāvjus ar saviem Latvijā ražotajiem produktiem vai pakalpojumiem, kas jau atraduši pielietojumu bruņoto spēku nodrošinājuma un apgādes sistēmā vai ir ar šādu potenciālu.

Uzņēmumu spēju demonstrācijas ir daļa no pavasarī pārceltās Industrijas dienas, ko ik gadu rīko Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju.

Lai uzņēmumi piedalītos spēju demonstrācijas pasākumā, līdz 18.septembrim nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot pieteikuma veidlapu. 

Eiropas aizsardzībās aģentūra izsludinājusi pieteikšanos inovāciju balvas konkursam

Rokasgrāmata Eiropas aizsardzības industrijas atbalsta programmas projektu sagatavošanai

Eiropas Komisija ir izstrādājusi rokasgrāmatu Eiropas aizsardzības industrijas atbalsta programmas (EDIDP) projektu sagatavošanai. Rokasgrāmatā ir iekļauta informācija par to, kādas aktivitātes ir atbilstošas programmas finansējumam; kā darbojas bonusu sistēma; konsorcija dalībnieku loma un atbildība; grantu tipi un; paraugs izmaksu aprēķinam, pēc kā iespējams aprēķināt pieteikumā norādāmās projekta izmaksas.

Informatīva prezentācija par Eiropas Aizsardzības industrijas attīstības programmu (angļu valodā)

Aizsardzības ministrija aicina pieteikties Eiropas Komisijas ekspertu sarakstā, kas vērtēs Eiropas aizsardzības industrijas attīstības programmas projektus

ES budžets 2021.–2027 gadam. Komisija apsveic provizorisko vienošanos par jaundibināmo Eiropas Aizsardzības fondu

ES iestādes ir panākušas daļēju politisku vienošanos par Eiropas Aizsardzības fondu, šī vienošanās tagad ir oficiāli jāapstiprina Eiropas Parlamentā un Padomē, un tā veicinās inovatīvu un konkurētspējīgu aizsardzības rūpniecisko bāzi un palīdzēs nodrošināt ES stratēģisko autonomiju.

Studentiem iespēja pieteikties praksē NATO

NATO Komunikāciju un informācijas aģentūra (NCI Agency) aicina studentus pieteikties uz prakses vietām tehnoloģiju un kiberdrošības jomā.

Uz prakses vietām var pieteikties gan studējošie, gan tie, kas tikko studijas beiguši.